Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mezinárodní Mistrovství Slovenska-Myjava

4. 5. 2009

MEZINÁRODNÍ MISTROVTSVÍ SLOVENSKA MYJAVA 1.5.2009

Obrazek

První slovenské body a umístění v první desítce

Tento prodloužený víkend byl plný všech různých závodních akcí od závodů Mistrovství světa, přes mezinárodní závody, SMS a různé prestižní závody v podobě memoriálů atd.

Nás team měl mimo závodů MX3 v Portugalsku zastoupení jinak ve všech dalších závodech. Tou největší událostí nebo spíše nejprestižnějšími byl první závod šestidílného seriálu Mezinárodního mistrovství Slovenska, který pořádalo město Myjava dne 1.5.2009.

Závodu se účastnil Lukáš, který by chtěl absolvovat celý seriál. Lukáš do Myjavy dorazil již ve čtvrtek, aby provedl běžné administrativní úkony přihlášení a přejímku, kde bylo Lukášovi potvrzeno stejné číslo jako má v ČR tedy #100.

Obrazek

Závody na Slovensku byly na velice vysoké úrovni a konkurence byla opravdu veliká, byla tam téměř kompletní širší špička, která jede i seriál MEZ MČR. Kompletní team LR Cosmetic (MX Open-Zaremba, Bučenec, Kohút, Stránský,Kulhavý-MX2) a další Bittner, Stloukal, Svatoš a další kompletní slovenská špička v čele s Bilčíkem a dalšími celkový počet cca.30 jezdců ve třídě MX Open .

Pro Lukáše to bylo trošku obtížnější vzhledem k neznalosti trati, na které ještě nezávodil a závod ještě absolvoval na loňském modelu YZF, kde již předvším podvozek není úplně optimální.

ObrazekV kvalifikaci měl Lukáš 12.čas, což nebylo v tak velké konkurenci vůbec špatné.

Do 1.jízdy Lukáš neměl uplně dobrý start a musel se probíjet do předních pozic z hlouby stratovního pole, což se mu podařilo, ale při dojetí skupiny udělal Lukáš chybu v jedné ze zatáček a zašlápl si svůj stroj a musel opět dotahovat a v cíli z toho bylo dobré 10.místo.

Do 2.jízdy měl Lukáš výborný start a téměř do poloviny závodu jezdil průběžně na 4. a 5. místě, kdy ho předjel nejdříve Stránský a poté Zaremba dále Lukáš po zbytek závodu jezdil na výborné 6.místě, ale po drobné chybě a následném zaváhání ho předjel ještě jeden jezdec a v cíli i tak z toho bylo výborné 7.místo, což v konečném účtování dalo 8.místo.

Celkové pořadí 1.Kohút,2.Bučenec,3.Zaremba,...8.místo HOUDEK 

Podrobné výsledky na www.mxslovakia.sk, www.smf.sk 

Další info o závodech budou následovat ...